A Fehér Ház vizsgálatot indított, hogy miként kerülhetett bele egy újságíró az adminisztráció azon zárt internetes kommunikációs csoportjába, amelyben az érintett zsurnaliszta állítása szerint vezető tisztségviselők a jemeni húszik ellen légicsapások terveit vitatták meg. Brian Hughes, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője elmondta, hogy nem szándékolt módon a minősített adatokról szóló kommunikáció részesévé vált egy arra fel nem hatalmazott személy. Az esetről az érintett újságíró, Jeffrey Goldberg, a The Atlantic lap főszerkesztője számolt be. Állítása szerint a nemzetbiztonsági tanácsadó Mike Waltz felől érkezett meghívás a Signal üzenetküldő alkalmazás zárt csoportjába, amit elfogadott. Az újságíró így nyomon tudta követni a jemeni húszik elleni amerikai légicsapásról zajló belső kormányzati eszmecserét, aminek révén előre értesült a március 15-én végrehajtott csapásról a húszik több célpontja ellen.
Az EU másfél milliárd eurótól fosztotta meg Magyarországot
A Magyarországnak járó kohéziós támogatásokból vonják le azokat a büntetéseket, amelyeket az Európai Bíróság a migrációs szabályok miatt szabott ki…
Tovább...Kína hadgyakorlatokat kezdett Tajvan körül
Kína hadgyakorlatot kezdett Tajvan körül "szigorú figyelmeztetésként és elrettentésként” a függetlenséget támogatókkal szemben - közölte a kínai hadsereg kedden. A…
Tovább...Marine Le Pen nem indulhat a 2027-es francia elnökválasztáson egy elsőfokú bírósági ítélet szerint
Bűnösnek találta Marine Le Pen-t a bevándorlásellenes és EU-szkeptikus Nemzeti Tömörülés egyik vezetőjét, háromszoros korábbi francia államelnök-jelöltet és öt évre…
Tovább...Irán határozott válaszlépést helyezett kilátásba az Egyesült Államoknak
Irán legfőbb vallási és politikai vezetője határozott választ helyezett kilátásba az Egyesült Államokkal szemben, ha az amerikai elnök beváltja fenyegetéseit…
Tovább...