Ausztrália és Franciaország után Görögország is intézkedéseket fogad el a kiskorúak közösségimédia-függőségének csökkentése érdekében. A Kathimerini című athéni újság szerint a kormány javaslata nem tiltaná ki teljesen a kiskorúakat, viszont kötelezné a cégeket, hogy ellenőrizzék a felhasználók életkorát, és a 15 év alattiakat csakis szülői hozzájárulással engedjék be a platformokra.

A kezdeményezést támogató tudományos bizottság ajánlotta továbbá figyelemfelkeltő kampányok indítását, a szülők felszerelését a képernyőidő kezelésére szolgáló eszközökkel, valamint az algoritmusok reformját azzal a céllal, hogy csökkenjen a kiskorúak káros tartalmaknak való kitettsége.

A probléma súlyosságát hangsúlyozta Kyriakos Mitsotakisz görög miniszterelnök az ENSZ-ben tartott szeptemberi beszédében. A kormányfő Jonathan Haidt amerikai szociálpszichológusnak a The Anxious Generation, azaz A szorongó generáció című könyvére hivatkozott, amely kimutatja, milyen pusztító hatással van a gyermekek pszichéjének fejlődésére a túlzott képernyőidő, valamint a valós emberi kapcsolatok ebből fakadó hiánya.

Görögország európai szintű támogatást kér annak érdekében, hogy a technológiai óriásokat robusztus életkor-ellenőrző rendszerek alkalmazására kényszerítsék.