A bosznia-hercegovinai szerb vezetésnek el kell állnia attól a népszavazási kezdeményezéstől, amely kétségbe vonná a szövetségi bíróság és ügyészség illetékességét a boszniai Szerb Köztársaság területén, mert a kezdeményezés alkotmányellenes, és a figyelmét inkább az Európai Unióval való tárgyalásokra kellene összpontosítania ? jelentette ki Vesna Pusic horvát külügyminiszter tegnap Brüsszelben. Vesna Pusic az uniós külügyminiszterek hétfői brüsszeli találkozóján vett részt, ahol a Bosznia-Hercegovinában kialakult helyzetről is tárgyaltak. A külügyminiszter a horvát sajtó képviselőinek úgy nyilatkozott: megpróbálják olyan irányba terelni a Boszniával való tárgyalásokat, hogy ne kerülhessen sor a népszavazás kiírására, mert az kétségbe vonná Bosznia-Hercegovina alkotmányát és felrúgna mindent, amit a daytoni megállapodás hozott. Federica Mogherini az EU külügyi főképviselője szerint komoly bonyodalmakat okozna a népszavazás megszervezése a bosznia-hercegovinai Szerb Köztársaságban.
Vera Jourova: Magyarországra is kötelező a Benjamin Netanjahuval kapcsolatos nemzetközi büntetőbírósági döntés
Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke szerint hiába mond mást Orbán Viktor magyar miniszterelnök, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság döntése Benjamin…
Tovább...A magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül a schengeni csatlakozással
Bulgária és Románia teljes jogú schengeni tagságával a magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül - hívta fel a figyelmet Bóka János,…
Tovább...Európai vezetők üdvözölték Románia és Bulgária várható teljes körű schengeni csatlakozását
Bulgária és Románia teljes mértékben a schengeni övezethez tartozik, a szárazföldi határellenőrzés eltörlése csupán az utolsó akadály - jelentette ki…
Tovább...Románia január elsejétől a schengeni térség teljes jogú tagja lehet
Erről állapodott meg Ausztria, Románia és Bulgária belügyminisztere a magyar soros uniós elnökség közvetítésével, Budapesten tartott találkozón. A hírt közös…
Tovább...