„Az én identitásának magától értetődő egységét három dolog bonthatja meg: az emigráció, az álom és az irodalom.” Hajdú Farkas-Zoltán a -né című sorozatának (A homályban maradás ösztöne, illetve a Békebeli 1913 után) harmadik kötete a korábban feltett kérdésekre újabb válaszlehetőségeket keres. A Ki ez az ipse a Bookart Kiadó gondozásában jelent meg 2017-ben, Domokos Zsófia szerkesztésében és Szulyovszky Sarolta illusztrációival. A sorozat korábbi két kötetében idegenek levelezése, újságcikkek mögé rejtett játék, találóskérdés volt az, ami ebben a kötetben maga felé forduló faggatózássá válik, afféle „öninkvizícióvá”. Az én és ő határvidékén járunk, mint a könyv címe – szó szerint: ‘Ki ez az ő maga?’ – is mutatja, közelség és távolítás meglepő feszültségében. Egy kicsit a senki földje ez, mely tehát, figyelem, mindenkié lehet. Az Észpresszóban a regény 2017-es bemutatójáról hallanak részleteket – a szerző beszélgetőtársa Domokos Zsófia szerkesztő, közreműködött Nagy Lóránt gitárművész.
Fellegek felett, fellegek alatt
Lezajlott az amerikai elnökválasztás, a még hivatalban lévő washingtoni kormányzat jóváhagyta Ukrajna számára a 306 kilométeres hatósugarú rakéták bevetését, s…
Tovább...A pöttyös
Hogy a labdarúgás és a társadalom vagy annak bizonyos csoportjai között milyen sokrétű kapcsolat van, azt mifelénk aligha kell bizonygatni.…
Tovább...Modern technika az aradi magyar főgimnáziumban
Robotikát tanulhatnak, háromdimenziós nyomtatással ismerkedhetnek és virtuálisan tehetnek sétát, vagy történelmi eseményeket élhetnek át az aradi Csiky Gergely Főgimnázium diákjai…
Tovább...Csiky-nap az aradi magyar főgimnáziumban
Az iskola névadójára, a magyar dráma megújítójaként ismert Csiky Gergely színpadi szerzőre emlékeztek péntek délben az aradi magyar főgimnáziumban. A…
Tovább...