Tönkreteheti a kelet-európai cégeket, ha az unió elfogadja a kiküldött munkavállalókra vonatkozó szabályok szigorítását, amit szociális okokkal indokolnak. Az intézkedés tovább mélyítheti a szakadékot a kelet-európai és a nyugat-európai államok között. A tervezett módosítás értelmében a kiküldött munkavállalót 12, illetve indokolt esetben további hat hónap után a fogadó ország munkajogi törvényei szerint lehet csak foglalkoztatni. Ez nemcsak a bérre, hanem minden egyéb juttatásra is vonatkozik.
Megkezdődött az államelnök-választás első fordulója a külföldi szavazókörzetekben
Két nappal a hazai szavazókörzetek megnyitása előtt megkezdődött tegnap az elnökválasztás első fordulója a külföldi választókörzetekben. Belföldön vasárnap lehet szavazni…
Tovább...Román külügy: nem lehet egyenlőségjelet tenni Izrael, valamint a Hamász és a Hezbollah közé
A román külügyminisztérium szerint nem lehet egyenlőségjelet tenni Izrael, vagyis egy demokratikus ország és olyan terrorista szervezetek közé, mint a…
Tovább...Vera Jourova: Magyarországra is kötelező a Benjamin Netanjahuval kapcsolatos nemzetközi büntetőbírósági döntés
Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke szerint hiába mond mást Orbán Viktor magyar miniszterelnök, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság döntése Benjamin…
Tovább...Az izraeli légierő csapást mért egy libanoni épületre
Az izraeli légierő csapást mért a Hezbollah síita szervezet feltételezett helyszínére a libanoni főváros központi részén ma hajnalban. Legalább tizenegyen…
Tovább...