Holnaptól liberalizálják a belföldi kitermelésű földgáz árát, ami a lakossági fogyasztói ár 2,3 százalékos emelkedését eredményezi. Az intézkedést egy tavalyi sürgősségi kormányrendelet tartalmazza, amelyet április 1-jei hatállyal alkalmaznak. Az elmúlt hetekben vita alakult ki kormányzati szinten és a parlamentben, hogy indokolt-e ez a lépés, illetve milyen hatása lesz a fogyasztói árakra. Az Energetikai minisztérium közölte, a viták nyomán arra a következtetésre jutottak, hogy nem indokolt a liberalizálás újabb halasztása, hiszen Romániában már 10 éve szabadpiaci áron kellene forgalmazni a belföldi gázt. A szaktárca emlékeztetett, hogy a lakossági fogyasztói árak 2021 júniusáig szabályozva lesznek, és a végső árban a belföldi kitermelésű gáz csak az egyik összetevő. Nagy-Bege Zoltán, az Országos energiaár-szabályozó hatóság tagja az MTI-nek elmondta: eddig megawattóránként 60 lejben szabályozta a kormány a belföldi kitermelésű földgáz árát.
Válaszintézkedésekre készül az Európai Unió
Az Európai Unió országai a következő napokban egységes frontot akarnak alakítani Donald Trump amerikai elnök kereskedelmi háborúja ellen, és valószínűleg…
Tovább...Napelem-újrahasznosító üzem nyílt
Megnyílt Brassó megyében Románia első napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veştea, a Brassó megyei tanács elnöke. A beruházást…
Tovább...„Mi egy szabályokra, nem pedig erőre épülő világrendet szeretnénk”
Az európai exporttermékekre kivetett 20 százalékos amerikai vámtarifa aránytalan, indokolatlan és törvénytelen, ennek ellenére az Európai Uniónak a Nemzetközi Kereskedelmi…
Tovább...Napelem-újrahasznosító nyílt Brassó megyében
Megnyílt Brassó megyében, a Prázsmár községhez tartozó Farkasvágón Románia elsõ, napelemeket újrahasznosító üzeme - jelentette be Adrian Vestea, a Brassó…
Tovább...