Az embertelen körülmények között raboskodó romániai elítéltek büntetésének lerövidítéséről fogadott el törvénytervezetet szerdán a kormány. A dokumentum szerint minden elítéltnek, akit olyan közös cellában tartanak fogva, ahol nem jut legalább 3 négyzetméter egy rabra, harminc naponként három nappal rövidülne a büntetése. A büntetés lerövidítését nem kell majd külön kérvényezniük az érintett raboknak: erről a fogva tartási körülményeket vizsgáló bizottságok jelentése alapján döntenének a törvény hatályba lépését követő két hónapon belül a büntetés-végrehajtási intézetek. Mint ismeretes, júliusban több börtönben napokig éhségsztrájkot folytattak a rabok arra panaszkodva, hogy embertelen, megalázó körülmények között tartják fogva őket. Az elítéltek által követelt közkegyelem helyett dolgozták ki az igazságügyi tárcánál a szerdán elfogadott törvénytervezetet, amelyről már a decemberben megválasztandó új parlamentnek kell döntenie. A most kidolgozott törvényt ideiglenes megoldásnak szánják, amely 2022 végéig maradna érvényben, azzal a feltétellel, hogy addig sikerül elegendő hellyel bővíteni a börtönök kapacitását. Romániában mintegy 30 ezer elítéltet tartanak fogva az ország 45 börtönében.
Havazásra és erős széllökésekre figyelmeztetnek a meteorológusok
Havazásra és a szél erősödésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat 29 megyére. A sárga jelzésű riasztás…
Tovább...Parlamenti bizottság vizsgálja ki az elnöki hivatal költekezéseit
A képviselőház és a szenátus jóváhagyta mai együttes ülésén az elnöki hivatal 2014-2024 közötti költekezéseit vizsgáló parlamenti bizottság létrehozását. A…
Tovább...Elutasították a fellebbezést
Elutasította a csíkszeredai bíróság az úzvölgyi katonatemetőbe tavaly júliusban kihelyezett fakeresztek ügyében benyújtott fellebbezést, amelyben Csíkszentmárton és Hargita megye önkormányzata…
Tovább...Az új nyugdíjtörvény ellen tüntetett ma az Energiapari Szakszervezetek Szövetsége
A munkaügyi minisztérium épülete előtt tiltakozók szerint a jogszabály hátrányosan érinti a nukleárisüzemanyag-gyártásban dolgozókat, akiknek meghosszabbodott a szolgálati ideje, és…
Tovább...