Három, gyaníthatóan Szíriában az Iszlám Állam oldalán harcolt ausztrál állampolgár kezdett titokban puhatolózni a canberrai kormánynál arról, hogy mire számíthat hazatérése esetén. Ügyvédjük, Robert Stary azzal érvel, hogy a megtért bűnösök segíthetnének kiábrándítani a dzsihádból a radikalizálódó ausztráliai muzulmán fiatalokat. Tony Abbot miniszterelnök kizárta annak lehetőségét, hogy felmentést kaphatnak a visszatérők, sőt arra figyelmeztetett, hogy veszélyt jelenthetnek Ausztráliára. Az ausztrál kormány gyakorlata az, hogy érvényteleníti a terroristagyanús emberek útlevelét. Nem engedi külföldre a potenciális ausztrál dzsihadistákat, és hazatérni sem azokat, akik a dzsihádra ráuntak. Ausztrália belbiztonsági szervei szerint harminc ausztrál térhetett haza a szíriai harcmezőkről, ám bizonyítékok híján nem állíthatók bíróság elé terrorizmus vádjával. Becslések alapján legfeljebb 250 ausztrál csatlakozott az Iszlám Államhoz Irakban és Szíriában.
Román külügy: nem lehet egyenlőségjelet tenni Izrael, valamint a Hamász és a Hezbollah közé
A román külügyminisztérium szerint nem lehet egyenlőségjelet tenni Izrael, vagyis egy demokratikus ország és olyan terrorista szervezetek közé, mint a…
Tovább...Vera Jourova: Magyarországra is kötelező a Benjamin Netanjahuval kapcsolatos nemzetközi büntetőbírósági döntés
Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke szerint hiába mond mást Orbán Viktor magyar miniszterelnök, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság döntése Benjamin…
Tovább...Az izraeli légierő csapást mért egy libanoni épületre
Az izraeli légierő csapást mért a Hezbollah síita szervezet feltételezett helyszínére a libanoni főváros központi részén ma hajnalban. Legalább tizenegyen…
Tovább...A magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül a schengeni csatlakozással
Bulgária és Románia teljes jogú schengeni tagságával a magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül - hívta fel a figyelmet Bóka János,…
Tovább...