Húsz évvel ezelőtt, 1996-ban a hat szomszédos ország környezetvédelmi miniszterei aláírták a Fekete-tenger védelmére és rendben tartására vonatkozó akciótervet. A hat ország Románia, Bulgária, az Orosz Föderáció, Grúzia, Törökország és Ukrajna – 1996 óta pedig október 31-én ünnepeljük a Fekete-tenger nemzetközi napját. Ez alkalomból például a Grigore Antipa tengerbiológiai kutatóintézetben bemutatják azokat a tudományos projekteket, ezek eredményeit, vagy éppenséggel a problémákat, jövőbeni terveket amelyek a Fekete-tengerre és a Duna-Deltára vonatkoznak. A Mircea iskola-hajón ma kerekasztal megbeszélésekre kerül sor, itt többek között a tenger halállománya és ennek állapota, a partvidék leromlása, ennek okai és a lehetséges mentési akciók, a romániai hajózás aktuális kérdései. kerülnek szóba.
Az oroszok először támadták Ukrajnát interkontinentális ballisztikus rakétával
Az orosz erők egy interkontinentális ballisztikus rakétával, egy Kinjal hiperszonikus rakétával és hét cirkálórakétával támadták ma hajnalban Ukrajnát. A célpont…
Tovább...Az EP frakciói jóváhagyták a román és a magyar biztosjelöltet
Marcel Ciolacu kormányfő közölte, hogy az Európai Parlament jóváhagyta Roxana Mînzatu kinevezését az Európai Bizottság alelnökévé. Hangsúlyozta, hogy ez egy…
Tovább...Megnehezítette a közlekedést és áramkiesést okozott az első havazás és a szeles idő
A brassói regionális út- és hídügyi igazgatóság (DRDP) több mint 150 munkagépet vetett be ma éjszaka a lehullott nagy mennyiségű…
Tovább...Mgérkezett az utolsó két F-16-os a feteşti-i pilótakiképző központba
A holland királyi légierő két F-16-os vadászgépe érkezett meg a hazai feteşti-i pilótakiképző központba - közölte a védelmi minisztérium. Ezzel…
Tovább...