Életének 89. évében elhunyt Láng Gusztáv József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, a transzszilvanizmus és a romániai magyar irodalom egyik legjelentősebb értelmezője, az erdélyi irodalom eszmei hagyományának következetes gondozója – közölte a családja a Transtelexszel.
Láng Gusztáv 1936. június 12-én született Budapesten, de életútja Erdélyhez kötötte. Szatmárnémetiben járt középiskolába, majd a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemen szerzett magyar szakos diplomát 1958-ban. Pályáját az Állami Irodalmi és Művészeti Kiadónál kezdte, de hamar a kolozsvári magyar tanszék tanára lett – több mint két évtizeden át tanított ott, 1967-től a 20. századi magyar irodalom egyik legfontosabb előadójaként. A romániai magyar irodalom történetének egyik kulcsfontosságú munkája, a „Romániai magyar irodalom 1945–1970” társszerzője volt Kántor Lajossal.
Láng Gusztáv egyik legnagyobb hatású monográfiáját Dsida Jenő költészetéről írta. A 2010-es évektől rendszeresen publikált a Várad című irodalmi lapban is.