Várhatóan idén is kártyára utalják a közalkalmazottak üdülési támogatását – számolt be tegnap este Sinaián a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Adrian Voican az üdülési utalványokról szóló jogszabály idei végrehajtására vonatkozó rendeletet kidolgozó bizottság tanácskozásának következtetéseit ismertette a sajtóval. Emlékeztetett arra, hogy az idei utalványok értékét 1600 lejről 800 lejre csökkentette a kormány. Ezt az összeget pedig azért nem kapták meg eddig a közalkalmazottak, mert nem készült el a jogszabály végrehajtására vonatkozó miniszteri rendelet.
Az ANAT alelnöke elmondta, hogy egy korábbi elképzelés szerint idén a 800 lejt csak akkor utalták volna a közalkalmazottaknak, ha számlákkal bizonyítani tudják, hogy legalább 1600 lejt költöttek saját zsebből üdülésre. Belső felmérésekből azonban kiderült, hogy ilyen feltételek mellett az alkalmazottak 85 százaléka inkább lemond idén az állami támogatásról.
Az ANAT alelnöke azzal is érvelt, hogy a 800 lejes állami támogatásból az adók és járulékok levonása után voltaképp csak 640 lejt kapnak a közalkalmazottak. ‘Minek rendőrösködni 640 lejért? Várhatóan elegendő lesz egy egyéni felelősségvállalási nyilatkozat a pénz elköltéséről’ – magyarázta.