A Fehér Ház vizsgálatot indított, hogy miként kerülhetett bele egy újságíró az adminisztráció azon zárt internetes kommunikációs csoportjába, amelyben az érintett zsurnaliszta állítása szerint vezető tisztségviselők a jemeni húszik ellen légicsapások terveit vitatták meg. Brian Hughes, a Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője elmondta, hogy nem szándékolt módon a minősített adatokról szóló kommunikáció részesévé vált egy arra fel nem hatalmazott személy. Az esetről az érintett újságíró, Jeffrey Goldberg, a The Atlantic lap főszerkesztője számolt be. Állítása szerint a nemzetbiztonsági tanácsadó Mike Waltz felől érkezett meghívás a Signal üzenetküldő alkalmazás zárt csoportjába, amit elfogadott. Az újságíró így nyomon tudta követni a jemeni húszik elleni amerikai légicsapásról zajló belső kormányzati eszmecserét, aminek révén előre értesült a március 15-én végrehajtott csapásról a húszik több célpontja ellen.
Ezer fölé emelkedett a mianmari földrengés halálos áldozatainak száma
Sem a pekingi, sem a bangkoki, sem az újdelhi román nagykövetség nem kapott értesítést arról, hogy a pénteki mianmari földrengésnek…
Tovább...Kijev nem tekint tartozásként a múltban kapott támogatásra
Ukrajna megkapta az Egyesült Államoktól az ásványi anyagokról szóló megállapodás új munkaváltozatát – erősítette meg Volodimir Zelenszkij. Az ukrán elnök…
Tovább...Az USA nyíltan bátorítja a grönlandi szeparatizmust
Az Egyesült Államok eltökélt a grönlandi jelenlét növelésében – hangoztatta J.D. Vance alelnök a Dániához tartozó autonóm terület amerikai katonai…
Tovább...Őrizetbe vettek egy svéd újságírót Törökországban
Az ankarai főügyészség tájékoztatása szerint Kaj Joakim Medint egy 2023 januárjában történt stockholmi tüntetéssel kapcsolatban indított vizsgálat keretében vették őrizetbe…
Tovább...