Január 20-24. között rendezik meg az 55. davosi Világgazdasági Fórumot, amelynek idei mottója: Együttműködés az intelligens korszakért.
A Világgazdasági Fórum (World Economic Forum, WEF) egy svájci nonprofit alapítvány, amely független nemzetközi szervezetként a világ helyzetének javítása mellett kötelezte el magát. Székhelye a Genf melletti Cologny, legismertebb rendezvénye az évente megszervezett davosi találkozó, amelyen a világ politikai, társadalmi és gazdasági vezetői gyűlnek össze, hogy megvitassák a legégetőbb globális kérdéseket, meghatározzák a jövőre vonatkozó legfontosabb feladatokat.
A tanácskozás története 1971-ig nyúlik vissza, amikor Klaus Schwab német közgazdász csaknem ötszáz nyugat-európai vállalatvezetőt hívott meg a davos-klostersi üdülőhelyen általa szervezett Európai Vállalatirányítási Szimpóziumra, hogy az amerikai multinacionális vállalatok terjeszkedése miatt aggódó menedzserekkel megismertesse az amerikai vállalatvezetési módszereket.
A davosi fórum előtt minden évben közzéteszik a Globális kockázatok című jelentést. Az idei elemzés szerint a legsúlyosabb rövid távú (két évre vonatkozó) kockázati tényezők a félretájékoztatás és dezinformáció, a szélsőséges időjárás, az államközi fegyveres konfliktus, a társadalmi polarizáció, a kiberkémkedés és -hadviselés. A legsúlyosabb hosszú távú (tíz évig terjedő) kockázatokat a szélsőséges időjárás, a biodiverzitás csökkenése és az ökoszisztéma összeomlása, a kritikus változás a Föld rendszereiben (geoszféra, bioszféra, krioszféra, hidroszféra és atmoszféra), a természeti erőforrások kimerülése, illetve a félretájékoztatás és dezinformáció jelentik.