A Balti-tenger térségére vonatkozó, tengeri aknákkal kapcsolatos együttműködésben állapodott meg kilenc NATO-tagállam Washingtonban. Németország, Dánia, Finnország, Norvégia, Lengyelország, Svédország, Észtország, Lettország és Litvánia szándéknyilatkozatot írtak alá „az elrettentő fegyverként” szolgáló tengeri aknák közös beszerzéséről, illetve kölcsönös karbantartásáról. Boris Pistorius német védelmi miniszter szerint jelentős képességet képviselnek egy esetleges orosz agresszió tekintetében a tengeri aknák, utalva arra hogy a Balti-tenger térsége lehetséges gócpontja lehet egy konfliktusnak Oroszországgal.
Román külügy: nem lehet egyenlőségjelet tenni Izrael, valamint a Hamász és a Hezbollah közé
A román külügyminisztérium szerint nem lehet egyenlőségjelet tenni Izrael, vagyis egy demokratikus ország és olyan terrorista szervezetek közé, mint a…
Tovább...Vera Jourova: Magyarországra is kötelező a Benjamin Netanjahuval kapcsolatos nemzetközi büntetőbírósági döntés
Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke szerint hiába mond mást Orbán Viktor magyar miniszterelnök, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság döntése Benjamin…
Tovább...Az izraeli légierő csapást mért egy libanoni épületre
Az izraeli légierő csapást mért a Hezbollah síita szervezet feltételezett helyszínére a libanoni főváros központi részén ma hajnalban. Legalább tizenegyen…
Tovább...A magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül a schengeni csatlakozással
Bulgária és Románia teljes jogú schengeni tagságával a magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül - hívta fel a figyelmet Bóka János,…
Tovább...