Az amerikai elnök szerint Egyiptom beleegyezett abba, hogy újranyitja határátkelőjét a Gázai övezettel, beengedi a segélyeket az ostromlott területre. Joe Biden ezt izraeli látogatása után jelentette be, amelynek során találkozott Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel. A Fehér Ház szerint ugyanakkor a segélyt legkorábban pénteken szállítják ki. Netanjahu hivatala közölte, hogy nem akadályozza meg az Egyiptomból érkező élelmiszer-, víz- vagy gyógyszerszállítást mindaddig, amíg azok nem a Hamász fegyvereseihez mennek.
Közben pattanásig feszült a helyzet a Közel-Keleten. Jordánia hadüzenetként értékelné, ha Izrael megpróbálna a területére palesztin menekülteket telepíteni a Gázai övezetből – jelentette ki Ajman Safadi jordániai külügyminiszter a királyság parlamentje előtt.
Jordánia közel 2,5 millió palesztint fogadott be, elsősorban az 1948-as arab-izraeli háború után, az ország lakosságának több mint harmadát teszik ki palesztinok.
A térség több országa forrong az izraeli hadsereg gázai légicsapásai miatt. Tegnap este a libanoni rendőrség szerdán könnygázzal és vízágyúkkal oszlatta fel az Egyesült Államok bejrúti nagykövetségére támadt tüntetőket. Washington megelőző intézkedésként hazarendelte a diplomaták családjait és a nélkülözhető személyzetet az arab térségben található külképviseleteiről.

Tüntetők palesztin zászlókat és plakátokat viselnek, miközben részt vesznek egy Palesztin-párti tüntetésen a Costa Rica állambeli San Joséban

Kétnapos látogatásra a térségbe érkezett Nagy-Britannia miniszterelnöke. Rishi Sunak elindulása előtt azt mondta, hogy a gázai kórházban történt kedd éjszakai halálos robbanás „vízválasztó pillanat” lehet a regionális vezetőknek, hogy összefogjanak a „további veszélyes eszkaláció” elkerülése érdekében.
A több száz áldozatot követelő támadás miatt az arab országok vezetői lemondták az amerikai elnökkel kitűzött csúcstalálkozót. A leginkább USA_barát térségbeli állam, Jordánia külügyminisztere kijelentette: az új helyzetben egyetlen dologról érdemes beszélni, a háború leállításáról.
Joe Biden egyébként kiállt a tel-avivi álláspont mellett, miszerint a kórházrobbanást nem az izraeli légierő támadása, hanem a Palesztin Iszlám Dzsihád nevű fegyveres csoport félresikerült rakétaindítása okozta.