Az iskolai tanítás március 11. óta szünetel Romániában a koronavírus-járvány miatt, és ebben a tanévben már nem is nyitják meg a kapuikat az oktatási intézmények. A tananyag leadása azonban online folyik, a pedagógusok különböző módszerekkel küldik a feladatokat az otthon, szülői felügyelet mellett tanuló diákoknak, akiknek nyilván a koruktól és anyagi lehetőségeiktől függ, hogy miként tudnak bekapcsolódni az online oktatásba. A tanügyminisztérium elrendelte, hogy okoseszközökkel lássák el azokat a tanulókat, akik nem rendelkeznek saját számítógéppel, okostelefonnal vagy táblagéppel, hogy ez ne legyen akadálya az áttérésnek, különösen, hogy azzal is számolnak, hogy talán ősszel is zárva maradnak az iskolák. Pellegrini Miklós Arad megyei főtanfelügyelő-helyettes szerint a megyében több mint 5700 eszköz vásárlására van igény, ezek beszerzése az önkormányzatokra ró terheket. A diákok közel 10 százaléka nem rendelkezik saját komputerrel vagy telefonnal, de a magyar nyelven tanuló diákok körében a megyei átlagnál nagyobb ez az arány. Pellegrini Miklóst hívta fel telefonon Pataky Lehel Zsolt.
Öt óvodás került kórházba Temesváron
Kórházba került tegnap délután rosszulléttel egy temesvári óvodából öt kisgyerek - tájékoztatott a Temes megyei főtanfelügyelő. Aura Danielescu szerint az…
Tovább...Románia tavaly a bruttó termék több mint fél százalékát költötte kutatás-fejlesztésre
A 8,288 milliárd lejes ráfordítás közel kétharmadát (62 százalékát) a versenyszféra, a fennmaradó részt az állami költségvetés állta. Tavaly év…
Tovább...November 18-án kezdik el folyósítani a tanszertámogatást
Több mint 650 ezer hátrányos helyzetű családból származó óvodás és iskolás részesül idén az 500 lej értékű tanszertámogatásból.
Tovább...A tanügyi tárca eleget fog tenni a határozatnak
Tudomásul vette a tanügyminisztérium az alkotmánybíróság határozatát.
Tovább...