Az Európai Parlamentnek (EP) kötelessége fellépni a magyarországi jogsértések ellen – hangoztatta a magyar helyzetről szóló EP-különjelentést összeállító Judith Sargentini az uniós parlament ezzel foglalkozó keddi plenáris vitájában, amelyben Orbán Viktor miniszterelnök is felszólalt, és visszautasította, hogy „a bevándorlásparti erők fenyegessék, zsarolják, rágalmazzák Magyarországot és a magyar embereket”. Az EP ma szavaz a jelentésről, amely szerint Magyarországon fennáll a veszélye az uniós értékek súlyos és rendszerszintű sérülésének, s ez indokolja az alapszerződés hetes cikke szerinti eljárás megindítását is. A holland zöldpárti Sargentini a voksolás előtti napon tartott vitában azt mondta, hogy a helyzet semmit nem javult a jelentés júniusi szakbizottsági elfogadása óta, és amennyiben a testület nem tudja „behúzni a vészféket”, akkor nem teljesíti ígéreteit az uniós állampolgárok felé. Manfred Weber az Európai Néppárt elnöke nem enged az alapértékekből, de párbeszédre törekszik. A hetes cikk új lehetőséget teremt erre a párbeszédre. Azt szeretné, ha a kormányfők minél előbb elkezdenének beszélni a magyar helyzetről, lehetőleg már a jövő heti informális találkozójukon. Az Európai Néppárt frakciója nem tudott közös nevezőre jutni azzal kapcsolatban, hogy hogyan szavazzanak, ezért mindenki a lelkiismerete szerint voksolhat.
Vera Jourova: Magyarországra is kötelező a Benjamin Netanjahuval kapcsolatos nemzetközi büntetőbírósági döntés
Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke szerint hiába mond mást Orbán Viktor magyar miniszterelnök, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság döntése Benjamin…
Tovább...A magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül a schengeni csatlakozással
Bulgária és Románia teljes jogú schengeni tagságával a magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül - hívta fel a figyelmet Bóka János,…
Tovább...Európai vezetők üdvözölték Románia és Bulgária várható teljes körű schengeni csatlakozását
Bulgária és Románia teljes mértékben a schengeni övezethez tartozik, a szárazföldi határellenőrzés eltörlése csupán az utolsó akadály - jelentette ki…
Tovább...Románia január elsejétől a schengeni térség teljes jogú tagja lehet
Erről állapodott meg Ausztria, Románia és Bulgária belügyminisztere a magyar soros uniós elnökség közvetítésével, Budapesten tartott találkozón. A hírt közös…
Tovább...