Korábbi műsorainkban többször is szó esett a Mérai világzenei Csűrfesztiválról (Méra World Music Festival) amelyről méltán állíthatom, hogy Erdély, de talán Románia legszimpatikusabb, zenei felhozatalában, hangulatában egyedi fesztiválja. Ám a jó előadók és a festői környezet nem lenne elég ahhoz, hogy igazi fesztiválhangulatról, ezen belül minőségről beszéljünk. Arculat, fény- és hangtechnika, étel és ital, épületek, építmények, függőágyak, felkészült és kedves önkéntesek, szervezők, segítőkész kommunikációs munkatársak, kissé marcona, de nem agresszív biztonsági emberek, no meg a lelkes közönség nélkül, mely a fesztivál négy napja alatt afféle derűs nagycsaláddá „áll össze”, nem lenne az igazi a „Méra World Music érzés „– ahogyan már egyre többen emlegetik, jogosan. A mai műsorban olyanokkal hallanak interjút, akik munkájukkal hozzájárultak a Méra World Music fesztivál harmadik kiadásához, de a korábbi kiadások programjaihoz, hangulatához is. Vendégeim a Hagyományok Háza magyarországi és romániai hálózatának képviselői, a kolozsvári Magyar Néprajz és Antropológia Intézet diákjai és vendégdiákjai, valamint a fesztivál épített részét létrehozó Kohoo építészcsapat – tartsanak velem!
Modern technika az aradi magyar főgimnáziumban
Robotikát tanulhatnak, háromdimenziós nyomtatással ismerkedhetnek és virtuálisan tehetnek sétát, vagy történelmi eseményeket élhetnek át az aradi Csiky Gergely Főgimnázium diákjai…
Tovább...Csiky-nap az aradi magyar főgimnáziumban
Az iskola névadójára, a magyar dráma megújítójaként ismert Csiky Gergely színpadi szerzőre emlékeztek péntek délben az aradi magyar főgimnáziumban. A…
Tovább...Magyar tudomány napja Csíkszeredában
Kőrösi Csoma Sándor 1874. március 27-én született a Kovászna megyei Csomakőrösön. Az elemi tanulmányai után a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumban…
Tovább...Meglepetés a nyelvi rovatban
A mai részben meglepetés vár Önökre, olyasvalaki fog megszólalni, akinek a nevét valószínűleg számtalanszor hallották már, sőt a találmányával is…
Tovább...