Az ENSZ 1947. novemberében határozatot hozott arról, hogy a palesztinai területeket fel kell osztani a zsidók és az arabok között. 1948-ban az ország miniszterelnöke erre hivatkozva kiáltotta ki Izrael függetlenségét. Az ország tulajdonképpen 1948. május 14-én kiáltotta ki függetlenségét, de ezt a zsidó naptár szerint ebben az évben csütörtökön ünnepelték, illetve a központi rendezvények már szerda este megkezdődtek Jeruzsálemben, a Herzl-hegyen. Izrael a kikiáltása óta eltelt hetven évben tizenegyszeresére növelte lakosságának létszámát, jelenleg mintegy 8 millió 842 ezren élnek az országban, akiknek közel háromnegyede zsidó, egynegyede pedig túlnyomórészt az arab kisebbséghez tartozik.
Románia január elsejétől a schengeni térség teljes jogú tagja lehet
Erről állapodott meg Ausztria, Románia és Bulgária belügyminisztere a magyar soros uniós elnökség közvetítésével, Budapesten tartott találkozón. A hírt közös…
Tovább...Indul az elnökségért a lengyel külügyminiszter
Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter is indul a májusban esedékes elnökválasztáson, azonban esélyeit nagyban befolyásolhatja – mégpedig negatívan –, hogy neje,…
Tovább...Az egykori floridai főügyészt jelölte Donald Trump igazságügy-miniszternek
A korábbi jelölt, Matt Gaetz ellen a képviselőház etikai bizottsága vizsgálatot indított állítólagos kábítószerfogyasztás és fiatalkorúval folytatott szexuális kapcsolat miatt.…
Tovább...Oroszország előzetesen értesítette az USA-t a ballisztikus rakéta kilövéséről
Oroszország diplomáciai kockázatcsökkentési csatornákon keresztül előzetesen értesítette az Egyesült Államokat arról, hogy ballisztikus rakéta kilövésére készül Ukrajna felé – közölte…
Tovább...