A román közvélemény jóformán egységesen elítélte a „provokációként” felfogott megállapodást, amelyben három erdélyi párt, illetve szervezet vállalta, hogy összehangolja az autonómiával kapcsolatos koncepcióját. Az uralkodó narratíva az, hogy egy Magyarországról indult és koordinált akcióról van szó, amelynek célja egyrészt elrontani a román ünneplését az 1918-as egyesülés százéves évfordulóján, másrészt a kiszámítható ellenreakció révén egységbe kovácsolni az erdélyi magyarokat az áprilisban esedékes magyarországi választások előtt. Horváth István szociológussal, a kolozsvári Kisebbségkutató Intézet vezetőjével beszélgettünk.
Trump jelöléseiből próbálják kiolvasni a jövőt
Tényleg leállítja a fegyverszállításokat, és ezzel megadásra kényszeríti Ukrajnát Donald Trump? Ez a kérdés foglalkoztatja a világ közvéleményét, mióta újraválasztották…
Tovább...Sokféleképpen magyarázzák Trump meglepetés győzelmét
A múlt heti amerikai elnök választás eredménye sokakat meglepett. A felmérések a kampány végéhez közeledve minden korábbinál szorosabb küzdelmet vetítettek…
Tovább...A NATO-tagság az ukrán „győzelmi terv” kulcstétele
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök végre a nyilvánosság elé tárta a korábban már amerikai útján Joe Bidennek bemutatott győzelmi tervét. Szerdán…
Tovább...Egy éve történt a Hamász brutális izraeli betörése
2023. október 7-én a Hamász terroristái betörtek Izraelbe, brutálisan meggyilkoltak több mint 1200 embert, és magukkal hurcoltak 251 személyt. A…
Tovább...