Húsz évvel ezelőtt, 1996-ban a hat szomszédos ország környezetvédelmi miniszterei aláírták a Fekete-tenger védelmére és rendben tartására vonatkozó akciótervet. A hat ország Románia, Bulgária, az Orosz Föderáció, Grúzia, Törökország és Ukrajna – 1996 óta pedig október 31-én ünnepeljük a Fekete-tenger nemzetközi napját. Ez alkalomból például a Grigore Antipa tengerbiológiai kutatóintézetben bemutatják azokat a tudományos projekteket, ezek eredményeit, vagy éppenséggel a problémákat, jövőbeni terveket amelyek a Fekete-tengerre és a Duna-Deltára vonatkoznak. A Mircea iskola-hajón ma kerekasztal megbeszélésekre kerül sor, itt többek között a tenger halállománya és ennek állapota, a partvidék leromlása, ennek okai és a lehetséges mentési akciók, a romániai hajózás aktuális kérdései. kerülnek szóba.
Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból
A magyar kormány arról döntött, hogy kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön az MTI-vel. Gulyás Gergely…
Tovább...A romániai elnökválasztással kapcsolatban tett közzé jelentést a TikTok
A közösségimédia-platform a digitális szolgáltatásokról szóló uniós jogszabályból fakadó kötelezettségének eleget téve tette közzé a dokumentumot. Ebben kitér arra is,…
Tovább...Visa Waiver
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról - közölte a mai kormányülés…
Tovább...Támogatás zöldségtermesztőknek
Közel 350 millió lejt hagy jóvá csütörtöki ülésén a kormány a fólia- és üvegházi zöldségtermesztés támogatására - jelentette be a kormányülés…
Tovább...