Brüsszelben folytatódnak a tárgyalások Nagy Britanniával annak érdekében, hogy megelőzzék a szigetország kilépését az Európai Unióból, az úgynevezett Brexit-et. London olyan reformokat szorgalmaz az Európai Uniótól, amelyeket a tagállamok az unió alapelveinek ellentmondónak tartanak. Bár a tárgyalásokon történt némi előrelépés, még nem sikerült megállapodni Nagy-Britannia uniós reformigényeiről – közölte David Cameron brit miniszterelnök az EU-tagországok állam-, illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács csúcstalálkozójának zárónapján. Cameron tájékoztatása szerint hajnalba nyúlóan, reggel 5 óráig tárgyalt kormánya követeléseiről. „Mint mondtam, csak akkor kötök megállapodást, ha megkapjuk, amire Nagy-Britanniának szüksége van” – hangsúlyozta a brit kormányfő.
Vera Jourova: Magyarországra is kötelező a Benjamin Netanjahuval kapcsolatos nemzetközi büntetőbírósági döntés
Vera Jourova, az Európai Bizottság alelnöke szerint hiába mond mást Orbán Viktor magyar miniszterelnök, mert a Nemzetközi Büntetőbíróság döntése Benjamin…
Tovább...A magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül a schengeni csatlakozással
Bulgária és Románia teljes jogú schengeni tagságával a magyar EU-elnökség egyik prioritása teljesül - hívta fel a figyelmet Bóka János,…
Tovább...Európai vezetők üdvözölték Románia és Bulgária várható teljes körű schengeni csatlakozását
Bulgária és Románia teljes mértékben a schengeni övezethez tartozik, a szárazföldi határellenőrzés eltörlése csupán az utolsó akadály - jelentette ki…
Tovább...Románia január elsejétől a schengeni térség teljes jogú tagja lehet
Erről állapodott meg Ausztria, Románia és Bulgária belügyminisztere a magyar soros uniós elnökség közvetítésével, Budapesten tartott találkozón. A hírt közös…
Tovább...