„Reménykedőnek, de nem derűlátónak” mondta magát John Kerry amerikai külügyminiszter a szíriai megbékélést célzó ma kezdődő bécsi nemzetközi tárgyalások sikeresélyeit illetően. A tárgyalásokon 17 állam – köztük az Egyesült Államok és Oroszország mellett több európai, illetve közel-keleti ország -, valamint az ENSZ és az EU képviselője igyekszik megoldást találni a szíriai válságra, próbálja elérni a közel-keleti országban immár öt éve dúló erőszak beszüntetését. Maguk a szíriai belviszály érintettjei nincsenek jelen a tárgyalóasztalnál. A diplomáciai alkudozások egyik legfőbb kérdése, hogy milyen szerepet kaphat a helyzet rendezésében Bassár el-Aszad szíriai elnök. Az Egyesült Államok és Szaúd-Arábia arra törekszik, hogy zárják ki Aszadot a megbékélési folyamatból, Oroszország és Irán azonban ellenzi ezt. A 2011. március 15-én békés tüntetésekkel kezdődött, majd a véres megtorlások hatására polgárháborúba torkolló szíriai konfliktus halálos áldozatainak száma mára meghaladja a 250 ezret. A fegyveres konfliktus kezdete óta több mint hatmillió szíriai kényszerült lakóhelye elhagyására.
Az oroszok először támadták Ukrajnát interkontinentális ballisztikus rakétával
Az orosz erők egy interkontinentális ballisztikus rakétával, egy Kinjal hiperszonikus rakétával és hét cirkálórakétával támadták ma hajnalban Ukrajnát. A célpont…
Tovább...Az EP frakciói jóváhagyták a román és a magyar biztosjelöltet
Marcel Ciolacu kormányfő közölte, hogy az Európai Parlament jóváhagyta Roxana Mînzatu kinevezését az Európai Bizottság alelnökévé. Hangsúlyozta, hogy ez egy…
Tovább...Megvan a digitális kor legfiatalabb szentje
Ferenc pápa a heti általános vatikáni audienciáján bejelentette, hogy áprilisban szentté avatja a 2006-ban, 15 évesen leukémiában elhunyt Carlo Acutist.…
Tovább...Általános sztrájk bénította meg Görögországot
24 órás általános sztrájkot hirdettek mára a görög szakszervezeti szövetségek. A tiltakozásban az állami és a magánszektor dolgozói is részt…
Tovább...