A megcsappant vízmennyiség miatt a Dunán és más folyókon működő vízi erőművek jelentősen csökkentették a termelést, az energia előállítást szén felhasználásával pótolják, amely növeli a költségeket. A többletköltséget elsősorban a cégek, de a lakosság is megérezheti a nagyobb villanyszámlákon, amennyiben továbbtart az aszály. Jelenleg a lakosságnak szolgáltatott villamos energia 50 százalékát a vízi erőművek, valamint a Cernavoda erőmű biztosítja. Mindkét termelőnek ugyanaz a gyenge pontja, vagyis a Duna vízhozamától függnek. Ez jelenleg a Vaskapuknál lecsökkent másodpercenként 2500 köbméterre. A helyzet akkor is súlyosbodhat, ha nem lesz kellő vízmennyiség, a cernavodai erőmű reaktorainak hűtésére. 2003-ban az erőmű akkor egyetlen reaktorát épp az aszály miatt kellett leállítani.
Életbe lépett a Kína elleni 104 százalékos amerikai védővám
Rövid fellélegzés után megint mínuszba nyomta az amerikai árfolyamokat a Kína elleni 104%-os védővám - adta hírül az Euronews. Már…
Tovább...A Bánk bánt játssza ma este Bukarestben a budapesti Nemzeti Színház
Ma játssza este 7 órától a budapesti Nemzeti Színház a Bánk bán című előadást a Bukaresti Ion Luca Caragiale Nemzeti…
Tovább...Az amerikai védővámok kedvezőtlenül fognak hatni a román gazdaságra
Ilie Bolojan ügyvivő államfő kijelentette, hogy az amerikai kormány által bevezetett új vámok negatív hatással lesznek az európai gazdaságra, így…
Tovább...Ilie Bolojan: Semmi nem utal az amerikai katonák kivonására Romániából
Az ügyvivő államfő szerint semmi sem utal arra, hogy az Egyesült Államok katonákat készül kivonni Kelet-Európából. Ilie Bolojan elmondta, hogy…
Tovább...